معاونت آموزشی

1- آزمون‌هاي جامع(طرح درس سالانه):
ارائه طرح درس سالانه به دبيران و عوامل اجرايي مطابق برنامه‌ي راهبردي آزمون‌هاي جامع که مدرسه براي رصد بيروني و وزن‌کشي علمي و ايجاد رقابت در آن شرکت مي‌نمايد که تمامي دبيران و عوامل اجرايي موظف به تنظيم خود و برنامه‌ها بر اساس سرفصل‌‌ها و برنامه‌ي زمان‌بندي(برنامه‌ي راه‌بردي) مي‌باشند و کار جامع و مانع براي ايجاد شور و شوق و آمادگي علمي و عملي براي شرکت دانش‌آموزان در اين رقابت که بديهي‌ترين وظيفه‌ خواهد بود تا با سنجيده شدن وضعيت علمي مدرسه در يک جامعه‌ي آماري بالا، از ظن و گمان و توهم دور و با فهم قوت‌ها و دست چين کاستي‌ها انتظار رشد و گامي به جلو را داشته باشيم.

2- آزمون‌هاي هفتگي:
رشد آموزشي و موفقيت نهايي محقق نمي‌شود مگر با کار مستمر. آزمون‌هاي هفتگي با برنامه‌هاي منسجم و سالانه کار مستمر و در لحظه را نشانه رفته است. آزمون‌هاي تجميعي و اهميت خاص و نمره ويژه براي آن در نظر گرفتن (ميان ترم و ترم) تزريق نگاه کاهلي و مهم نبودن استمرار در کار را به ذهن متبادر مي‌سازد.
تمرين‌ها و آزمون‌ها موجب رصد داخلي و فهم نسبي قوت‌ها و کاستي‌ها به صورت دقيق خواهد بودو با چشم‌انداز آزمون‌هاي جامع(شماره 1) سمت و سوي منطبق با محتواي آن خواهد گرفت که زمينه‌ساز ايجاد شور و شوق و آمادگي علمي و عملي براي شرکت در آزمون‌هاي جامع خواهد بود.

3- ساعات برنامه هفتگي:
ساعات برنامه هفتگي در سنوات قبل که به صورت مبسوط روي آن بحث کارشناسي شده است. در مقايسه تطبيقي نيز با مدارس ديگر به نظر ساعات مطلوبي مي‌آيد که از اين پس آن را در بحث‌هاي بعد با واحد جلسه در نظر خواهيم گرفت.

4- دروس، جلسات دروس و توزيع دروس در پايگاه تابستاني و سال تحصيلي در هر پايه:
ايجاد فرصت مطالعاتي مطلوب براي دانش‌آموزان و برآورده شدن انتظار تطبيق دبيران و عوامل اجرايي با طرح درس سالانه و کار جامع و مانع با نيم‌نگاهي به اهميت مباحث و دروس رشته رياضي در کنکور سراسري ما را بايد به طولاني نمودن بازه‌ي سال تحصيلي (پايگاه تابستاني، سال تحصيلي)، تجديد نظر در تعداد جلسات، تفکيک يک عنوان درسي به چند عنوان براي تعميق مباحث، جايابي بعضي دروس در پايگاه تابستاني و فعاليت‌هاي جاري و فوق‌برنامه قانع نماييد.

5- بسته‌هاي آموزشي:
بسته‌هاي آموزشي با اولويت‌بندي مباحث و چگونگي توزيع آن در يک نقشه‌ي جامع از ابتدا تا انتها يک زنجيره مستحکم و به هم پيوسته‌ي آموزشي را مستقل از افراد سامان مي‌دهد(در پيش‌دانشگاهي به صورت کامل، سال سوم در دروس اختصاصي و در سال اول در قالب کتاب رياضي 1 اجرايي شده است.) که اين زنجيره را مي‌توان به صورت شکل صفحه‌ي بعد تصوير نمود.

6- کار گروهي:
کارگروهي به عنوان بخشي از فرآيند آموزشي يکي از بهترين شيوه‌هاي يادگيري و به عنوان فرصتي براي يادگيري و ياددهي دانش‌آموزان مي‌باشد. که با دو اصل زير ممکن خواهد بود:
I. معلم درس، معلم کارگروهي نيز مي‌باشد
II. معلم درس، دستيار آموزشي نيز دارد.

7- نمرات مستمر:
تضمين کار مستمر، در نظر گرفتن تمامي نمرات کسب شده در :
.i آزمون‌هاي جامع
.ii آزمون‌هاي هفتگي
.iii دفاتر و تکاليف
.iv فعاليت‌هاي کلاسي (پرسش و پاسخ کلاسي، آزمون‌هاي کلاسي، تحقيق و پژوهش و...) با توجه به مختصات هر سه پايه و الگويي متفاوت بايد براي دانش‌آموزان باشد.

8- آزمون ترم:
آزمون ترم به عنوان آزمون پاياني و جمع‌بندي نهايي با اهميت است لذا حتماً طرح سؤالات آن از الگوي علمي و مشخصي بايد پيروي نمايد و نهايتاً در گروه تخصصي مربوط مصوب گردد.

9- کارنامه ترم:
کارنامه هر فرد بايد محصول تلاش يک ترم و نمره‌ي نهايي هر دانش‌آموز مي‌بايد تلفيق نمره‌ي مستمر و پاياني وي باشد. تا به صورت روشن، واضح و صريح جايگاه هر فرد را در بين دانش‌آموزان داخل و بيرون مدرسه نمايش دهد و در اين صورت است که مي‌توان با درک دقيق قوت‌ها و کاستي‌ها و اولويت‌بندي آن‌ها با مشارکت مدرسه و خانواده و مشاوره، دقيق‌تر و فراتر از گفتگويي مبهم و بي‌ثمر، اميد به بهبود وضعيت دانش‌آموزان داشت و زمينه‌ساز بحث تخصصي و روشن پيرامون جايگاه مدرسه نيز خواهد بود.

10- انتخاب و تشويق آموزشي:
پس از بحث و تبادل نظر کارشناسي و اجراي آزمايشي در نيم‌سال اول سال تحصيلي 1392-1391 پيش‌نويس اين طرح براي تصويب نهايي در ارديبهشت 92 تقديم مديرعامل محترم گرديده است.

11- ملاقات اوليا و دبيران:
1. دعوت از اوليا هر پايه در ماه آغازين سال تحصيلي با حضور معلمين دروس (به خصوص تخصصي) براي بيان روش کار درس مربوطه‌ي خود. (به صورت گروهي)
2. ديدار اوليا با دبيران در طول سال تحصيلي به صورت فردي با نظر و صلاحديد معلم راهنما امکان پذيرخواهد بود. (ترجيحاً حضوري)
3.ديدار حداقل يک بار معلمين دروس با اوليا به صورت سازماندهي شده (در فضاي عمومي مانند نمازخانه که براي هر دبير ميزي در نظر گرفته شود و هر ولي به صورت انفرادي با معلم مربوطه ديدار خواهد داشت) انجام گيرد.

12- ارزيابي و انتخاب معلمين:
ارزيابي معلمين يا همان ارزيابي 360 درجه که در سال 1388 مصوب گرديد و در چهار دوره اخير مبناي ارزيابي دبيران مي باشد.

13- دانش‌افزايي و هم انديشي معلمين:
تشکيل کارگاه‌ها و کلاس‌هاي تخصصي گروه‌هاي آموزشي با حضور اساتيد و صاحب نظران حوزه مربوطه.
تشکيل کارگاه‌ها و کلاس‌هاي عمومي در حوزه‌ي آموزش با حضور اساتيد و صاحب نظران.

ادامه مطلب (PDF)

© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به مجتمع آموزشی خواجه نصیرالدین طوسی می باشد